Soutěž Malovaná abeceda

Ceny výhercům byly předány!

Děkujeme všem, kteří se zapojili do soutěže Malovaná abeceda. Těší nás, že se Vám téma líbilo, poslali jste 109 obrázků a nejrůznějších výrobků. Všechny si je můžete důkladně prohlédnout ve fotogalerii.

Poslední březnový týden probíhalo hlasování o nejlepší obrázek. Z celkem 260 hlasů byli vybráni výherci, kteří obdrželi své ceny 8. dubna na zahájení Literárního jara.

 

Kategorie do 10 let:

1. místo ELIŠKA ONDRÁŠOVÁ, výrobek č. 107

2. místo VIKTORIE POHUNKOVÁ, obrázek č. 16

3. místo PAVLÍNA HANÁČKOVÁ, ELIŠKA HAVLÍKOVÁ, LUCIANA MACHALOVÁ, VIKTORIE MACHALOVÁ, MAGDALENA MRLÍKOVÁ (kolektivní dílo), výrobek č. 108

 

 

Kategorie od 11 let a výše:

1. místo MICHAELA MADĚROVÁ, obrázek č. 53

 

Čestná uznání:

JUSTIN TULEJ, obrázek č. 3

IVANA PLZÁKOVÁ, obrázek č. 41

 

 

Fotogalerii soutěžních obrázků a výrobků najdete zde

 

 

Letos bude na festivalu Literární jaro Zlín 2013 představena kniha pro děti Kamarádi z abecedy s ilustracemi Františka Petráka. Jak byste namalovali, vyrobili nebo jinak výtvarně ztvárnili písmenko z abecedy Vy? Zapojte se do soutěže Malovaná abeceda o zajímavé knižní a sladké odměny. Soutěž je pro všechny, děti i dospělé.

Výtvarná díla zašlete poštou na adresu knihovny (Krajská knihovna Františka Bartoše, tř. Tomáše Bati 204, P. B. 58, 761 60 Zlín), elektronicky na adresu info@literarnijaro.cz nebo doneste do knihovny osobně v době od 1. do 22. března 2013. Po uzávěrce soutěže bude spuštěno online hlasování o nejlepší výrobek (od 25. 3. do 1. 4.).

Vítězové budou vyhlášeni 8. dubna na zahájení festivalu. První tři autoři s největším počtem hlasů v každé kategorii (do 10 let, od 11 let výše) budou odměněni knižními cenami.

Podmínky a pravidla soutěže

 1. Organizátorem soutěže je Krajská knihovna Františka Bartoše, příspěvková organizace, (KKFB), se sídlem ve Zlíně (adresa: tř. Tomáše Bati 204, 761 60 Zlín).
 2. Předmětem soutěže je výtvarné ztvárnění vybraného písmene abecedy.
 3. Technika zpracování je libovolná, každý soutěžící se může účastnit v soutěži s jedním výtvarným dílem.
 4. Soutěž probíhá v termínu od 1. do 22. března 2013.
 5. Soutěž bude rozdělena do dvou věkových kategorií: do 10 let, od 11 let výše.
 6. Díla lze doručit:
  • osobně do oddělení Informačních a referenčních služeb – IRC nebo do oddělení pro děti v Ústřední knihovně na tř. T. Bati 204 (provozní doba),
  • poštou na adresu Krajská knihovna Františka Bartoše, tř. Tomáše Bati 204, P. B. 58, 761 60 Zlín,
  • elektronicky na adresu info@literarnijaro.cz.
 7. Termín doručení je 22. března 2013 12.00 hod.
 8. K výtvarnému dílu je třeba připojit tyto údaje: jméno, příjmení a věk soutěžícího, kontakt (adresa, e-mail nebo jiný kontakt).
 9. Hlasování o nejlepší zpracování písmene bude probíhat online v době od 25. března do půlnoci 1. dubna. Z hlasování jsou vyloučeni organizátoři soutěže.
 10. Oceněná díla s největším počtem bodů budou vystavena v prostorách knihovny.
 11. Soutěžící s největším počtem bodů v dané kategorii získají zajímavé knihy a sladké odměny. Jména vítězů budou vyhlášena 8. dubna v rámci slavnostního zahájení Literárního jara a budou zveřejněna na internetu (bez kontaktních údajů).
 12. Soutěžící souhlasí se zveřejněním svého díla na internetu a s jeho vystavením v knihovně. Osobní údaje nebudou zneužity pro obchodní účely, nebudou jinde uveřejněny a nebudou poskytnuty třetí osobě. Účast v soutěži ani výhry není možné vymáhat právní cestou ani alternativně plnit v penězích. Soutěžící zasláním díla potvrzuje, že je jeho autorem. Knihovna si vyhrazuje právo pravidla soutěže upravit, případně bez náhrady celou soutěž zrušit.
 13. Doručené dílo bude vráceno zpět autorovi pouze na vyžádání.
 14. Veškeré informace k soutěži jsou zveřejněny na webových stránkách knihovny: kfbz.cz/literarnijaro
 15. Dotazy a další informace: Mgr. Veronika Takácsová, info@literarnijaro.cz.

Pravidla soutěže ke stažení